Статистика відвідувань
Зараз на сайті
16
Сьогодні
982
Вчора
631
За цей тиждень
3606
За минулий тиждень
4020
За цей місяць
4114
За минулий місяць
15602
За весь час
643009
Ваша IP адреса:
62.4.14.80
Переглянуто сторінок:
0
Остання активність:
2019-12-06 23:26:31
Карта Барського району
НОВИНИ
Участь у Міжнародній науковій історико-краєзнавчій конференції „Вінницька Катинь”
30.10.2017
 У м. Барі 28-29 жовтня 2017 р. проходила Міжнародна наукова історико-краєзнавча конференція „Вінницька Катинь” (до 80-х роковин трагічних подій на Вінниччині), у якій брали участь і працівники районної бібліотеки. Цей представницький захід приурочувався 80-тим роковинам трагічних подій на Вінниччині, яку не оминула масштабна кампанія масових репресій громадян, розгорнута в СРСР у 1937-1938 роках за ініціативи керівництва Радянського Союзу й особисто Сталіна. На знак вшанування пам’яті репресованих у часи „великого терору” на римо-католицькому кладовищі м. Бара за участі почесних гостей і учасників конференції було урочисто відкрито пам’ятник жертвам сталінських репресій, який освятив єпископ-ординарій Кам’янець-Подільської дієцезії Леон Дубравський. Також відбулася урочиста церемонія покладання квітів до могили польських солдатів.
Серед учасників конференції були сенатор Республіки Польща Мацей Лучак, виконувач обов’язків Генерального консула Республіки Польща у Вінниці Войцех Мрозовський, заступник голови Вінницької облдержадміністрації Олександр Крученюк, начальник управління у справах національностей та релігій Вінницької ОДА Ігор Салецький, голова Барської райдержадміністрації Володимир Саволюк, очільник Барської ОТГ Артур Цицюрський, голова правління „Спілки поляків Вінниччини” Алла Ратинська, представники Польського інституту національної пам’яті, Вінницького обласного краєзнавчого музею та державного архіву, товариства „Спільнота польська м. Варшава”, культурно-освітніх товариств поляків з різних регіонів України, відомі історики, краєзнавці, зокрема доктор історичних наук, професор кафедри журналістики Вінницького державного педуніверситету ім. М. Коцюбинського Сергій Гальчак, директор державного архіву Вінницької області Юрій Легун.
Пленарне засідання конференції проходило 28 жовтня в актовій залі Польського дому, де експонувалась тематична виставка ілюстрованих архівними матеріалами стендів, організована за сприяння директора Вінницького краєзнавчого музею Катерини Висоцької. За результатами сучасних досліджень, кількість репресованих у Вінницькій області сягає близько 20 тисяч осіб. Жертвами сталінських репресій, розстріляних і закопаних у Вінниці, переважна більшість були українцям, а серед представників нацменшин найбільше було саме поляків. З науковими доповідями виступили член-кореспондент Української академії історичних наук, голова правління Вінницької обласної організації Національної спілки краєзнавців України, керівник Вінницької філії Центру дослідження історії Поділля Інституту історії України НАН України при Кам’янець-Подільському національному університеті ім. Івана Огієнка Сергій Гальчак („Перевиконання „плану по розстрілах”: трагедія українського та польського народів”), переможець ІІ Міжнародного конкурсу молодих науковців „Архетипіка і державне управління” Віктор Віліжінський („Сірі стіни”), головний спеціаліст відділу інформації та використання документів Державного архіву Вінницької області Костянтин Завальнюк („«Логіка» сталінського судочинства”), місцевий краєзнавець Микола Йолтуховський („Подільська Голгофа”), доцент Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу Анатолій Лисий („Репресії радянської влади щодо католиків Подільського регіону”), доцент кафедри права Вінницького кооперативного інституту Володимир Петренко („Репресії поляків в Радянській Україні у 30-х рр. ХХ ст.”), радник Голови Національної спілки краєзнавців України Валерій Рекрут („Хроніки політичних репресій проти поляків-кооператорів на Вінниччині у 1935-1938 рр.”), інструктор польської харцерської спілки Збігнєв Лівінський („Вінниця – злочин без кари”) та спогади директора Польського дому в м. Барі Маргарити Медведєвої („Це неможливо забути”) і громадської діячки Теофілії Ординської („Спогади”).
Матеріали конференції видані окремою книгою:
Вінницька Катинь (до 80-х роковин трагічних подій на Вінниччині): матеріали Міжнар. наук. іст.-краєзн. конф., 28-29 жовт. 2017 р., м. Бар/ Редкол.: С. Д. Гальчак, М. Д. Медведєва, А. В. Войнаровський та ін.– Вінниця: Вид. Балюк І. Б., 2017.– 112 с.
Крім того, представники Інституту Національної Пам’яті (Варшава) ознайомили присутніх з проектом „Архів Сповнений Пам’яті”. Вже 15 років поспіль Інститут Національної Пам’яті зосереджує особливу увагу на збереженні пам’яті про життя поколінь поляків у світі. Збір, зберігання, обробка, захист і відкриття доступу до архівних документів, що відображають людські долі, є важливими ланками місії по збереженню різноманітних історичних відомостей. Документи, які зберігались у ящиках, по підвалах та на горищах, і були забуті, тепер можуть бути передані до Архіву Інституту Національної Пам’яті. Тут в рамках названого проекту  реалізовується спроба отримати з домашніх архівів матеріали, що документують важливі події з історії Польщі, а також події, які на сьогодні є невідомими чи забутими, щоб зберегти сторінки історії. Інформація про одержані матеріали з сімейних архівів буде розміщуватись в одній з найбільших у Польщі систем архівного обліку „Цифровий Архів”, щоб зробити їх доступнішими широкому загалу та ефективно використовувати в якості навчальних посібників. Інформація, відображена в документах, світлинах, спогадах і повідомленнях, інших матеріалах (списках, записах, щоденниках, виступах, лекціях, фільмах, аудіо- та відеокасетах, друкованих виданнях, документах), що відображають долю польського народу у 1939-1990 роки, збережеться для майбутніх поколінь. Приватні колекції, передані в архівний ресурс Інституту Національної Пам’яті, стануть частиною національного архівного ресурсу. 
Джерело: http://www.bar-library.com/index.php?page=145&news=686
 <<
Грудень
2019р.
06
П'ЯТНИЦЯ
Ваше Ім'я:
Ваш e-mail:
Повідомлення