Статистика відвідувань
Зараз на сайті
9
Сьогодні
339
Вчора
1206
За цей тиждень
339
За минулий тиждень
4127
За цей місяць
5404
За минулий місяць
14854
За весь час
762563
Ваша IP адреса:
3.231.25.104
Переглянуто сторінок:
0
Остання активність:
2020-08-10 14:16:44
Карта Барського району
НОВИНИ
Всеукраїнський тиждень права у Барській бібліотеці
07.12.2017
В рамках Всеукраїнського тижня права, який цьогоріч завершується Міжнародним днем прав людини (10 грудня), районна бібліотека проводить інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на розвиток правової просвіти та культури, виховання громадянської свідомості та поваги до Законів України.
Так, 6 грудня для старшокласників міської загальноосвітньої школи № 3 за участі учителя історії та основ правознавства Світлани Стрєбкової, шкільного бібліотекаря Оксани Кльоц та бібліотекаря сектору юнацтва Галини Барабанової пройшов правовий лекторій, підготовлений студентами відділення „Правознавство” Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського під керівництвом викладача правничих дисциплін Галини Шмирко. У ролі спікерів виступили майбутні правники Олег СивогорлоІрина СавчукВероніка БідунОльга Тетянчук та Богдан Цицюрський. Засвоєнню викладу змістовного матеріалу допомагали перегляд презентацій та відеороликів правничої тематики – про Уповноваженого Президента України з прав дитини, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Європейський суд з прав людини у Стразбурзі, життя неповнолітніх в‘язнів у виправних колоніях.  
Зокрема, цікаво було дізнатися, що за минулий рік Європейський суд з прав людини отримав понад 18 тисяч позовних заяв від українських громадян, з яких 65 відсотків стосувалися невиконання рішень національних судів, як і заочно познайомитися з  омбудсменами Валерією Лутковською, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, та Миколою Кулебою, Уповноваженим Президента України з прав дитини, які на сьогодні здійснюють контроль за додержанням конституційних прав та свобод людини і громадянина в Україні.
Особливу увагу лектори звернули на профілактику підліткової злочинності, адже неповнолітні порушують правові норми, коячи проступки і злочини не лише на вулицях, а й у навчальних закладах, у транспорті та громадських місцях. Як відомо, кримінальна відповідальність для дитини настає з 16-ти років, а за тяжкі злочини – з 14-ти. Покаранням для підлітка можуть бути штрафи, громадські чи виправні роботи, арешт. Застережне виховне значення мали переглянуті відеосюжети про відбування покарання підлітків за крадіжки на прикладах Курязької виправної колонії ім. А. Макаренка та Мелітопольської виправної колонії для дівчат.  
А завершився лекторій переглядом підготовленої бібліотекарями книжкової виставки „Закон і право для всіх єдині”.
Джерело:http://www.bar-library.com <<
Серпень
2020р.
10
ПОНЕДІЛОК
Ваше Ім'я:
Ваш e-mail:
Повідомлення