Статистика відвідувань
Зараз на сайті
9
Сьогодні
925
Вчора
631
За цей тиждень
3549
За минулий тиждень
4020
За цей місяць
4057
За минулий місяць
15602
За весь час
642952
Ваша IP адреса:
3.94.129.211
Переглянуто сторінок:
0
Остання активність:
2019-12-06 22:37:39
Карта Барського району
НОВИНИ
У бібліотеці укладено угоду про приєднання до платформи „Відкрите місто”
23.11.2016
       Місто Бар став 43-м містом, яке приєдналося до платформи „Відкрите місто”, створеної завдяки Фонду Східна Європа, місією якого є сприяння соціально-економічному розвитку України шляхом мобілізації ресурсів, зміцнення громади та підтримки партнерства громади, влади та бізнесу. Районна бібліотека вже має успішний досвід співпраці з ФСЄ: у 2011 р. реалізовувала проект „Вікно у світ для незрячих і слабкозорих”.
     Одна з програм ФСЄ має назву „Ефективне управління та розвиток громадянського суспільства”: вона сприяє підвищенню ефективності роботи місцевих органів влади задля кращого забезпечення потреб громадян та сталого розвитку громад, допомагає роботі уряду у розробці і впровадженні реформ та залученні громадських організацій до планування і реалізації місцевої політики, впровадження електронного врядування.
       В рамках цієї програми діє проект „Відкрите місто: посилення участі громадян у розвитку місцевої громади”, який впроваджує інноваційні механізми участі громадян у вирішенні місцевих проблем, налагоджує співпрацю громадян і органів місцевої влади, допомагає громадянам самоорганізуватися навколо вирішення проблем громад. На створеній веб-платформі www.OpenCity.in.ua користувачі можуть відзначити та описати конкретні проблеми своєї громади. Повідомлення спрямовується до відповідного структурного підрозділу міської ради. Користувачі можуть відслідковувати, в якому статусі перебуває їх повідомлення та які кроки щодо усунення проблеми прийнято. Партнери Фонду Східна Європа – громадські організації з пілотних міст – налагоджують співпрацю з органами місцевої влади, модерують роботу ресурсу в їхньому регіоні, інформують та навчають громадян користуватися системою. Таким чином е-урядування використовується у сфері вирішення місцевих проблем. Створена Асоціація Відкритих міст (президент М. Я. Романюк, мер Луцька) сприяє впровадженню нових технологій комунікації органів влади та громадян, розробці і впровадженню інноваційних механізмів фінансування проектів у сфері е-врядування, сприяння спільному використанню членами Асоціації інтерактивної платформи „Відкрите місто”.
      Після перегляду у бібліотеці мультимедійної презентації про ресурс „Відкрите місто” було підписано тристоронній меморандум (між Барською міською радою, Фондом Східна Європа та БО „Фонд громади Барського району «Барі»”). Присутні на цій урочистій події очільники комунальних служб (КП „Бар-благоустрій”, КВУ ВКГ „Барводоканал”, КП „Барське будинкоуправління”), представники громадських організацій, волонтер Корпусу миру отримали пояснення щодо роботи з системою від менеджера проекту „Відките місто” Юрія Піскалюка.
   Відтепер барчани матимуть змогу оцінити переваги е-звернень, які використовує система. Необхідно сфотографувати вияв проблеми (перевернуту клумбу, поламану лавку, побитий ліхтар чи відкинутий люк), зайти на сайт „Відкрите місто”, позначити на карті міста Бар локацію проблеми і в короткому повідомленні відобразити її. Запит на вирішення проблеми модератор надсилає до відповідної служби. Кожен користувач зможе прослідкувати за перебігом вирішення проблеми. У такий спосіб підвищується громадська активність жителів міста та оптимізуються затрати на бюрократичні процедури, забезпечується прозорість дій. На платформі є сервіс „Корисні об’єкти”, де сповіщатиметься, що у районній бібліотеці є зона доступу до Wi-Fi (технологія безпровідного інтернету). Дані системи враховуватимуться при плануванні бюджетів розвитку, підготовки проектів.
     Як портал працює на практиці продемонстрував національний модератор системи „Відкрите місто” Володимир Павлюк. Обирається точка на карті, де ця проблема знаходиться (портал працює з найкращими географічними сервісамиGoogle-map, Яндекс та ін.), прикріплюється фото чи відео, заповнюється картка повідомлення з викладом суті проблеми та побажань щодо її вирішення. Відстежується, на які організації відправлено, хто з працівників прийняв до роботи, є можливість залишати коментарі. Матриця проблеми прикріплює ГО з переліку, що можуть її вирішити. Отже, на порталі передбачено вибір категорії проблеми, її позначення на карті, опис та стан вирішення. Кожна проблема має відведену для неї сторінку. Портал активно модерується.
     Проекти „Відкрите місто”, „Єдина система місцевих петицій”, „Громадський бюджет” реалізовуються за рахунок підтримки міжнародних фондів (Фонду Ч. С. Мотта та ін.) і є прекрасною можливістю для нашого невеликого містечка скористатися е-сервісом, підготуватися до реалій майбутнього в плані електронного урядування
 <<
Грудень
2019р.
06
П'ЯТНИЦЯ
Ваше Ім'я:
Ваш e-mail:
Повідомлення