Статистика відвідувань
Зараз на сайті
48
Сьогодні
306
Вчора
253
За цей тиждень
0
За минулий тиждень
1865
За цей місяць
5735
За минулий місяць
19182
За весь час
425292
Ваша IP адреса:
54.224.150.24
Переглянуто сторінок:
0
Остання активність:
2018-10-21 23:03:40
Карта Барського району
НОВИНИ
Відкриття Дому польської культури
24.05.2016

21 травня Україна відзначала День Європи, а в Барі цього дня відбулося урочисте відкриття Дому польської культури, у якому взяли участь високоповажні гості з України та Польщі: заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд, офіційна делегація Сенату Республіки Польща на чолі з Віце-маршалком Сенату Богданом Борусевичем, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін, голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій, голова обласної Ради Анатолій Олійник, делегації з польських міст Квідзина, Рибніка, Стараховіце.

Також на урочистості завітали голова районної державної адміністрації Володимир Саволюк та його перший заступник Неля Мельник, голова районної ради Михайло Піддубний, міський голова Артур Цицюрський, депутати обласної, районної, міської рад, представники галузей освіти і культури району, громадськості.

Будівництво Польського Дому, яке тривало кілька років, стало можливим завдяки фінансуванню за рахунок дотацій Сенату та Міністерства закордонних справ Республіки Польща, як дарунок польського народу для краян. А його відкриття стало ще одним яскравим підтвердженням міцних братерських стосунків  між Україною та Польщею. 

І це не лише дарунок для місцевого товариства поляків, а й загалом для міста і району. На цьому наголосив Віце-маршалек Сенату Республіки Польща Богдан Борусевич, вітаючи учасників урочистого зібрання з нагоди відкриття Дому польської культури. Він висловив вдячність обласній, районній та міській владі за сприяння у роботі зі створення цього культурно-освітнього центру. Також Віце-маршалек виконав приємну місію - вручив знак Польського Сенату Маргариті Мєдвєдєвій, яка зробила вагомий вклад у створення та розвиток районного культурно-освітнього товариства поляків, налагодження міцних дружніх стосунків між нашим краєм та польськими  містами-побратимами, а також доклала чимало зусиль для реалізації проекту щодо будівництва Польського Дому.

Заступник голови Верховної Ради України Оксана Сироїд у своєму вітальному слові зокрема зазначила: «Так волею історії сталося, що частина Польщі та частина України і для поляків, і для українців стали рідною землею. І треба навчитися жити в мирі, відчуваючи, хто є поруч з тобою. Незалежно від того, який гріх мали твої предки, ти мусиш простити і знаходити шлях для розвитку і взаємодії. Цей Дім має бути місцем паломництва політиків, щоб вони подивилися, як треба лікувати історичні рани. І сьогоднішній захід – це не тільки урочистості з нагоди відкриття Польського Дому, це успіх людської мудрості та гідності».

Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Генрик Літвін, звертаючись до учасників урочистостей з вітанням з нагоди такої знаменної культурної події, наголосив, що не випадково вона відбувається саме на Вінниччині. Адже Вінницька область є всеукраїнським лідером в міжрегіональному українсько-польському співробітництві. Крім того, на її теренах є багато активних польських громад, у співпраці з якими зацікавлені органи місцевого самоврядування Польщі. 

Він висловив вдячність заступнику Голови Верховної Ради України Оксані Сироїд за ту велику роботу, яка проводиться в Україні щодо зміцнення дружніх зв’язків між нашими народами, а також керівникам обласної, районної та міської влади за сприяння польській громаді у Барі.

«Ми дуже близькі ментально, в нас тісна історія, ми розуміємо один одного, особливо тут, на Поділлі. І робимо все для того, щоб підтримувати формування і розвиток національних товариств», - підкреслив у своєму виступі голова облдержадміністрації Валерій Коровій. Очільник Вінниччини висловив щиру вдячність представникам Сенату за ту велику допомогу, яка є неоціненною з огляду на ту непросту ситуацію, яку переживає Україна. 

Голова обласної Ради Анатолій Олійник у своєму вітальному слові зазначив, що відкриття Польського Дому в Барі – це важливий день в новітній історії, написаній спільно українським та польським народами на теренах Вінниччини. 

Того дня на урочистостях було ще чимало гарних і теплих вітальних слів та подарунків від гостей.

По завершенні офіційної частини урочистого заходу відбувся концерт творчих колективів польської спільноти району.

 

Матеріал відділу з питань інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю апарату райдержадміністрації

 <<
Жовтень
2018р.
21
НЕДІЛЯ
Ваше Ім'я:
Ваш e-mail:
Повідомлення