Статистика відвідувань
Зараз на сайті
13
Сьогодні
122
Вчора
153
За цей тиждень
573
За минулий тиждень
1228
За цей місяць
275
За минулий місяць
9446
За весь час
809839
Ваша IP адреса:
35.153.39.7
Переглянуто сторінок:
0
Остання активність:
2020-12-02 12:14:35
Карта Барського району
с.Підлісний Ялтушків
«Село моє – життя мого колиска»
 Село моє! Дитинства й юності колиска.
Куди б не звернула доля нас,
Завжди відвідати й вклонитися низько
Знайду я змогу в найскрутніший час.
  Село -  наша велика сім’я. Так, справді село – наш дім, наше коріння і доля. Наша кревність і материнська пісня. Наше село – розбуджені досвітки і духмяні пахощі літа. Тут живе наше дитинство. Село – часточка нашого серця. Воно – наша сповідь і турбота.
 Так наше село, немов карта, давня вічна і юна. Ось що нам розповідають цікаві легенди.
  Початок свого існування село бере ще у 16 столітті. В церковній книзі Кам’янець-Подільського єпархіального управління записано, що спочатку село носило назву Ялтушков-Посад, яке заснував козак Ялтух між дрімучими лісами. Згодом стали називати Підлісний Ялтушків.
  Заселення почалося в південній та південно-західній частині села, на території «Сидорівки» та «Переволоки».
   Кам’яні знаряддя свідчать про те, що люди жили тут понад  3 тисячі років тому. До цього часу збереглись хата і комора збудовані «в зруб». Село було  густо заселене. Візитною карткою нашого села стала алея червоного дуба, висаджена 1912 року за наказом пана Кобилянського.
У записах 1881 рік говориться, що чоловіче населення становило 1096 осіб, а жіноче-1121 особу. До 1917 року в селі проживало 4000 осіб, земля належала поміщикам Кляверу, Круповецькому, Красовському, Чайковського, Смоленському, Кобилянському.
  Більшість селян була безкінною, не могла прожити із обробітку своєї землі.
  Тому йшли на побічні роботи до поміщиків, на заробітки в Бессарабію, у південні губернії.
  Селяни одноразово піднімались на боротьбу проти поміщиків, вимагали підвищення заробітної плати. У 1905 році вони виступили проти поміщика Чайковського.
  Трудящі села радісно зустріли звістку про повалення самодержавства.
  Солдати-фронтовики:Федір Михайлович Олюнько, Федір Андрійович Поперечний і матроси Григорій Дмитрович, Михайло і Іванович Хайнацький,Микола Петрович Хмільовський очолили в селі боротьбу за Радянську владу.
  Комітет бідноти очолив Федір Лунько роздав селянам поміщицьке майно і землю. Командиром загону по боротьбі з контрреволюцією став Поперечний Федір Андрійович.
  Пролетіли роки... А в  багатьох куточках України і близького зарубіжжя проживають  і успішно працюють наші земляки, люди різних професій: хлібороби і лікарі, вчителі й механізатори, юристи, прокурори, лісники і продавці. Всіх не перелічити!

  Всі вони діти нашої підлісянської землі, всі черпають сили й снаги від неї, від своїх батьків. 

Тетяна Підкуймуха,
бібліотекар с. Підлісний Ялтушків

 
Грудень
2020р.
02
СЕРЕДА
Ваше Ім'я:
Ваш e-mail:
Повідомлення