Статистика відвідувань
Зараз на сайті
16
Сьогодні
223
Вчора
905
За цей тиждень
223
За минулий тиждень
2334
За цей місяць
223
За минулий місяць
6712
За весь час
828243
Ваша IP адреса:
18.210.12.229
Переглянуто сторінок:
0
Остання активність:
2021-03-01 11:36:50
Карта Барського району
с.Каришків
      Село Каришків розташоване за 45 км від районного центру, за 12 км від залізничної станції Копай.  Через село протікає річка Коритниця.  Населення – 831 чол. станом на 01.01.2011 року. Кількість дворів – 382.  
     Як і більшість населених пунктів Барського району, село розкинулось на мальовничих просторах Подільської височини. Характерним рельєфом краю є чергування підвищень і долин, в яких протікають струмки, що живлять ліві притоки Дністра.
       Типова лісостепова територія краю має багатий і різноманітний рослинний світ, що зумовлено добрими ґрунтами, достатньою кількістю сонячного тепла і вологи. Сірі суглинки, при належному удобрюванні, здатні бути врожайними. Каришків з усіх боків оточують ліси, невеликі горби і урочища. У кожного урочища, лісу чи річечки є своя історія. Так, те місце, де знаходиться водокачка, називається Жорнавка, звідси і походить назва річки-струмка. Ці топоніми нагадують нам про напади на нашу землю турків і татар. Саме на цій території нападники вирізали багато людей, все поле було залите кров’ю і вкрите трупами. Як жорна перемелюють зерно, так вороги перемелювали наших односельчан.
Ліси багаті рослинністю і дичиною. Серед рослин, що занесені до Червоної книги, масово поширені підсніжник звичайний, конвалія, пролісок.
    Найдавніші сліди існування людини на території нашого краю відносяться до початкової епохи історії первісного суспільства. На території села , біля річки Жорнавка, є місце, де під час глибокої оранки виорювались різні знаряддя праці: рубила, шліфовані ножі, сокири та інші речі.
       У Погребах, над ставом, знайдено цілу кам’яну сокиру. Є підстави гадати, що на території Каришкова була стоянка людей періоду неоліту.
Перші відомості про  село стосуються ХVІ століття. Але, як бачимо, Каришків згадувався за часів походу Дарія у 514 році до Різдва Христового. Тож у 2011 році Каришкову виповнилось 2525 років.
       Існує версія походження назви Каришків від прізвища власника села пана Каришковського, який чи то купив, чи отримав його як посах за дружиною, яка походила із роду Каріотовичів. В ХVІІ ст. поселення було продано Євстафієм Виговським князю Домініку Любомирському і залишилося у володінні роду протягом усього ХVІІІ ст. Від Любомирських Каришків перейшов у володіння до Фоми Клопотовського. Сини його Собеслав і Вітовт володіли Каришковом до І917 року.
      На даний час в селі осередком духовності є загальноосвітня школа I-III ступенів та храм святого Дмитра, будівництво, якого почалося 1991р., і до 2000-річчя християнської церкви храм почав функціонувати.
      Хоч відбуваються пошуки фінансування на реконструкцію Будинку культури, сільський народний ансамбль «Родина» під керівництвом Анатолія Перебийніса продовжує звеселяти своїм співом не тільки жителів села та району, а й  мешканців району та області.
 
 
Березень
2021р.
01
ПОНЕДІЛОК
Ваше Ім'я:
Ваш e-mail:
Повідомлення