54.90.92.204
2017-12-18 20:36:36
с.Буцні
    Село розміщене на двох пагорбах по праву сторону невеликої річки Мощанка, поблизу річки Лядова з лівої її сторони на віддалі 13 км на південь від м. Бар, по дорозі Бар – Верхівка.  Площа села 135 гектарів. Населення біля 250 чоловік, налічує 50 домогосподарств.
    Місцевість села Буцні живописна, сприятлива для здоров’я. В селі багато фруктових садків. Через село протікає струмок, що впадає  у річку Мощанка. Населення села – українці, займаються землеробством та тваринництвом.
    У 1452 році за Бучацьким даруванням урочище «Височок»  подароване Буцням Берлінським, які заснували тут село Берлінці.
    В другій половині 16 століття п’ять братів Буцнів (Федір, Черниш, Йосип. Лазар, Степан) отримали від Барського староства, а потім і від короля Польщі в 1583 році у дарунок урочище на р. Лядова, назване потім за їх іменем – Буцнями.
    В 1739 році із трьох частин села Буцні дві частини належали вже Івашковським і лише третя частина села належала Григорію Буцню. Пізніше село Буцні належало чотирьом поміщикам: Вернищу, Сахвину, Попелю і Чайковському. Згодом Чайковський заволодів усім селом Буцні. В селі була відкрита церковно – приходська школа в 1886 році.
    В 1894 році в селі була побудована дерев’яна церква на ім’я святого Миколи за кошти селян..
    Звільнення селян від кріпацтва відбулося в 1863 році.
    З 1917 по 1920 рік  влада в селі змінювалася різними контрреволюцій-ними військами та військами інтервентів.. В листопаді 1920 року в селі остаточно встановилася радянська влада.. В цьому ж році в селі був створений комітет незаможних селян. В кінці 1929 року в селі був створений сільськогосподарський колгосп імені Шевченка..
    З 16 липня 1941 року по  22 березня 1944 року село потерпало від німецько – фашистської окупації.
    В квітні розпочав свою діяльність колгосп  ім. Шевченка. В грудні 1952 р.  він об’єднався з сільськогосподарською артіллю «Гігант» с. Журавлівка з центральною садибою  в цьому ж селі.
    В   1917 році в с. Буцні народився Микола Васильович Медвецький – Герой Радянського Союзу.
   Восени 1938 року Микола Васильович був призваний в ряди Червоної Армії,   тут його застала Велика Вітчизняна Війна. 3 перших її днів брав участь в боях з німецько-фашистськими  загарбниками. Два рази поранений – в вересні 1941 р. і в липні 1942 р. Медвецький М. В. завжди відзначався високою дисципліно­ваністю, вимогливістю до себе, розуміючи свій обов'язок перед Батьківщи­ною. Розбиваючи фашистського ворога, звільняючи міста і села Червона Армія в липні 1944 р. в районі села Антабалга Вільнюської області оточила велику групу противника.
11 липня 1944 року противник  силою до 500 чоловік при підтримці двох танків, п'ятнадцяти кулеметів і двох батарей біля намагав­ся шляхом знищення третьої батареї Радянських військ вирватися із ото­чення і з'єднатися із своїми головними силами.
Німці з трьох сторін оточили батарею. Бій тягнувся 4 год. безперервно на віддалі 100—200 метрів. Старшина  Медвецький  М. В.  був парторгом батареї  і своїм особистим прикладом мужності і відваги запалював бійців на подвиги. Він два рази піднімав бійців в атаку і особисто знищив до 10 гітлерівців. Коли в батареї вийшли з ладу дві гармати і закінчилися боєзапаси,  Медвецький кинувся в рукопашний бій і повів за собою бійців. В цій сутичці, яка тягнулась 15 хв., Медвецький прикладом і кулаками бився а чотирма гітлерівцями. Не бажаючи попасти в руки ворога він підірвав себе і групу   німців протитанковою гранатою.
    М.В. Медвецький загинув смертю хоробрих, але не пропустив ворога. Вірний військовому обов’язку, своїй землі, Медвецький віддав найдорожче – життя. Щоб забезпечити всім нам щасливе, мирне життя.
За доблесть і геройство, відвагу і мужність, проявлені в бою 11 липня 1944 р. старшині Медвецькому  Миколі Васильовичу  було посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
Грудень
ПОНЕДІЛОК