Статистика відвідувань
Зараз на сайті
26
Сьогодні
352
Вчора
381
За цей тиждень
2109
За минулий тиждень
2665
За цей місяць
9084
За минулий місяць
19170
За весь час
667149
Ваша IP адреса:
35.175.201.14
Переглянуто сторінок:
0
Остання активність:
2020-01-24 21:53:39
Карта Барського району
Новий порядок надання пільг і субсидій

Урядом удосконалено порядок надання пільг та субсидій на оплату житлово-комунальних послуг

За результатами проведеного аналізу надання субсидій в опалювальний період, Урядом удосконалено порядок надання пільг і субсидій на оплату житлово-комунальних послуг з метою підвищення їх ефективності. 

Так, 30 квітня 2016 року набрали чинності зміни, внесені 27 квітня постановами КМУ № 317 та № 319 до постанови КМУ від 6.06.2014 р. № 409 “Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування” та інших документів, якими регулюється надання пільг та субсидії.

Щозмінилося для пільговиків та субсидіантів?

Зміни, які передбачені постановою КМУ від 27.04.2016 р. № 317, яка набрала чинності 30.04.2016 р., стосуються усіх норм і коефіцієнтів для індивідуального опалення газом, які застосовуються при призначенні пільг та субсидій. Зокрема:

- зменшено соціальний норматив (норму використання природного газу) для індивідуального опалення з 7 до 5,5 куб.м на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць (в опалювальний період).

- переглянуто коригуючі коефіцієнти для опалення – для споживачів багатоповерхівок (5 і більше поверхів) встановлено такі самі коефіцієнти, як для 3-4-поверхових будівель (для мешканців 1-4-поверхових будинків коефіцієнти не змінились).

 

Постановою  КМУ від 27.04.2016 р. № 319, яка набрала чинності 30.04.2016 р., передбачено низку змін щодо призначення та надання субсидій, а також щодо визначення сукупного доходу при наданні пільг.

Зокрема, право пільговика на отримання пільг визначатиметься на 12 місяців (раніше - на 6 місяців). Проте громадянам, які мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг і звертаються за субсидією, пільги на період отримання субсидії не нараховуватимуться.

Крім цього, пропонується за підсумками опалювального сезону невикористані суми субсидії внаслідок економного споживання енергоресурсів повертати до державного бюджету. При цьому з метою стимулювання громадян до економного споживання послуг пропонується частину невикористаної суми субсидії в еквіваленті вартості 100 куб. метрів природного газу або в еквіваленті 150 кВт/год електричної енергії (у разі використання даних джерел енергії для індивідуального опалення) зараховувати як оплату послуг, у тому числі обов'язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди.

 

Щодо обрахування сукупного доходу:

- якщо субсидія на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року, в інших випадках — за попередній календарний рік;

- зміни щодо визначення сукупного доходу для пільговиків – враховуватиметься допомога по безробіттю та інші виплати, що здійснюються фондами соціального страхування;

- зміни щодо підвищення сукупного доходу при призначенні субсидій стосуються безробітних, студентів та працездатних осіб з доходами, нижчими за прожитковий мінімум. При цьому вирішено не враховувати до сукупного доходу державну соціальну допомогу на дітей-сиріт, а також допомогу внутрішньо переміщеним особам.

Дитячим будинкам сімейного типу субсидія призначатиметься за рішенням комісії з урахуванням кількості дітей, які фактично проживають у будинку (діти можуть бути  не зареєстровані).

Мінсоцполітики, Мінінфраструктури та “Укрпошта” мають забезпечити доставку повідомлень про призначення субсидії.

 

Тамара КУШНІР, заступник начальника управління соціальної політики райдержадміністрації

Січень
2020р.
24
П'ЯТНИЦЯ
Ваше Ім'я:
Ваш e-mail:
Повідомлення